Milujeme cyklistiku.

Scott Genius 2018

Geniální kolo do terénu! Prémiová značka kol Scott představila horkou novinku pro příští rok: Pátou generaci horských kol Genius. Už nyní je jasné, že tato špičková celoodpružená trailová kola se díky revolučním technickým řešením a neotřelému designu stávají novým standardem v segmentu strojů se zdvihem 150 mm.asset (1)

To nejlepší z předchozí generace strojů Genius zůstává samozřejmě zachováno, tedy především možnost za jízdy měnit zdvih zadního odpružení. K hlavním novinkám patří kompletně přepracovaná geometrienový atraktivní design, nový čtyřčepový systém odpružení Horst Link, či měnitelná geometrie v závislosti na použitých kolech.

asset (5)

Jeden rám, mnoho možností!

Nový Genius je důkazem, že i v segmentu trailových horských kol je možné dosáhnout výjimečné universálnosti a mnohostrannosti.  Tuto flexibilitu reprezentuje nový rám s vidlicí, kterou není třeba vyměnit, když chcete používat kola různých rozměrů. Vždy stačí jen přecvaknout »flip chip« a usadit kola od průměru 27,5´´ (šířky pláště 2,5", 2,6 "nebo 2,8") do 29´´ (šířky pláště 2,4 ",  2,5´´, či 2,6")! Důležité je, že se díky přenastavení »flip chipu« zásadně nezmění výška středu (osy středového složení) od země. Ovladatelnost stroje tak zůstává stejná při různých rozměrech osazených kol. Chip je excentr situovaný do horního vahadla, v rámci kterého lze o 8 mm upravit výšku středu a současně o 0,6° změnit hlavový úhel. Díky tomu je možné dosáhnout stejně vysokého středu při použití různých průměrů kol.