Scott Genius Contessa 2018

Před měsícem jsme představili nový Genius. Dnes přicházíme s Contessou - dámskou verzí tohoto modelu. Zcela stejná, přesto jiná je Contessa Genius s pečlivě volenými součástmi tak, aby svým uživatelkám vyhovovala co nejlépe. Připravte se na pořádný singltrek.danuser-229879_original_1

O GEOMETRII MODELU CONTESSA GENIUS

Nová Contessa Genius je plně přepracovaná, aby si mohla podmanit cokoli, co se jí postaví do cesty, ať ve strmém stoupání s kořeny nebo na rychlém plynulém singltreku. Kolo má  naprosto stejný rám jako každý jiný nový Genius, což znamená, že oproti předchozímu vydání má otevřenější hlavový úhel, delší reach, kratší zadní stavbu a ostřejší úhel sedlové trubky.

danuser-229880_original_1

Contessa Genius je postavena na stejné platformě a těží ze stejných technologií rámu jako ostatní kola SCOTT Genius.

V ČEM JE CONTESSA GENIUS JINÁ?

To, co ji odlišuje od běžného Genia, jsou jiné kontaktní prvky, které jsou uzpůsobeny dámským proporcím:

•Gripy : menší průměr, jiná pěna (měkčí, rukám příjemnější)

•Dámské sedlo: speciální tvar, zakřivení a polstrování - celkově pohodlnější

•Kratší představec: 40mm u modelu Contessa Genius ve velikosti S/M, 50mm u velikosti L 

•Užší Řidítka: 740mm

•FOX Contessa Custom Tune (tlumič): Light compression Tune

•Menší 1-převodník: 30T

collage-touchpoints-contessa-229881_original_2

 PROČ JE CONTESSA GENIUS TO PRAVÉ KOLO PRO MĚ?

contessa-genius-229882_original_1

MOŽNOSTI A VŠESTRANNOST:

Genius je kolo pro každého a s novým rámem teď umožňuje snadnou a rychlou výměnu kol v rozměru 27,5’’ za 29’’Můžete se s ním vydat kamkolikdykoli. Je úplně jedno, jaká bude trať, povětrnostní podmínky či cyklistka. Genius je vždy ten správný stroj pro danou situaci.

danuser- 229883_original_1

U modelu Contessa Genius lze použít jak kola v rozměru 27,5’’, tak 29’’, a to pouhou změnou polohy excentru.

NÍZKÁ HMOTNOST A VÝKONNOST:

My ve SCOTTu jsme hrdí na to, že to s karbonem umíme. Genius chápeme jako nový vzor pro kola se zdvihem 130-150 mm. Naše know-how týkající se techniky vrstvení karbonu nám pomohlo maximalizovat poměr tuhost / hmotnost u každého modelu Genius. Contessa Genius také obsahuje náš patentovaný systém tlumení TwinLoc, jehož zásluhou jsme mohli stvořit kolo, které se snadno a efektivně šplhá vzhůru a dolů se spouští s vražednou jistotou. Optimalizovali jsme také tlumič FOX, provedení Contessa Custom Tune nabízí plynulejší odskok i kompresní křivku a plné využití jeho potenciálu i při nižší hmotnosti jezdkyň.

VÍC ČASU NA JÍZDU!

Tím, že zvolíte verzi Contessa Genius, budete mít možnost trávit v sedle maximum času. Contessa je specificky vytvořená pro ženy a k jízdě připravená okamžitě.

V neposlední řadě dobře vypadá - moderní, dynamický design vás přinutí vyniknout!

Aktuální nabídku modelů dámských kol pro sezónu 2018 naleznete zde

Nabídku dámského cyklistického oblečení si můžete prohlédnout zde.

contessa-genius-229884_original_1

CO BYCH SI MĚLA OBLÉCT NA PROJÍŽĎKU NA SVÉ CONTESSE GENIUS?

Vybavení je pro horskou cyklistiku klíčové. Čas na kole je nutné trávit ve funkční a pohodlné výbavě. Zde uvádíme pár příkladů oblečení SCOTT na příští sezónu.

contessa-genius-229885_original_1

Dres Trail 30 a šortky Trail 20

DÁMSKÁ KOLEKCE OBLEČENÍ SCOTT PRO TRAIL:

Elegantní vzhled má jasný cíl, takže pokud na trase zastavíte, nebude to kvůli oblečení. Nejen, že jednotlivé kusy kolekce dokonale ladí, naše košile a šortky oceníte také díky jejich chytrým prvkům, jako jsou např. integrované hadříky na čištění brýlí, šikovné kapsy nebo funkční materiály, v nichž se budete cítit v suchu a pohodlně po celý dlouhý den a budete si tak moct užívat každé šlápnutí do pedálu, každý úsek trailu.

HELMA GROOVE PLUS:

Helma Groove PLUS je naším stylovým univerzálním modelem, v němž se vám pojede stejně dobře ve městě i na nejtechničtějším trailu. Kombinace integrovaného systému MIPS® a rozšířené krycí plochynabízí prvotřídní ochranu před nárazy. Čistý design a nastavitelný upínací systém zajistí, že budete vypadat a připadat si skvěle, kamkoli pojedete. Prohlédněte si naši propracovanou helmu Vivo Plus ve všech velikostech.

helmet-apparel-229886_original_1

Vlevo: Kathrin jezdí v helmě Groove Plus / Vpravo: Tým Contessa obléká novou kolekci cyklistického oblečení Trail

BATOH TRAIL PROTECT EVO FR’12:

Zmodernizovali jsme naši známou řadu batohů Trail Protect a vytvořili nový model SCOTT Trail Protect EVO FR' 12. Speciálně vytvořený na výpravy do hor, s nímž se můžete směle pustit i z hor dolů - integrovali jsme do něj exkluzivní certifikovaný chránič páteře z D3O®. 3D zádový panel odvádí vlhkost a v kombinaci s lehkými prodyšnými ramenními popruhy a bederním popruhem přináší batoh nebývalý komfort a bezpečnost. Přidáte-li tyto přednosti ke všem ostatním vlastnostem enduro batohů, nemůže vás s tímto modelem už nic zaskočit.

CHRÁNIČE KOLEN MISSION:

Naše nejlehčí a dosud nejpohodlnější chrániče kolen, které při šlapání do pedálů neomezují v pohybu. Pružná konstrukce z přizpůsobivé síťoviny v kombinaci se silikonovým protiskluzovým potiskem sedí dokonale. Zásluhou výztuh z pěny EVA a oděruvzdorného materiálu budou vaše kolena v bezpečí. Dostupné od velikosti XXS do XL! Prohlédněte si také naše chrániče kolen Soldier 2 vhodné na náročné enduro mise.

backpack-kneepads-229887_original_1

Vlevo: Monet jede s batohem Trail Protect EVO FR’12 / Vpravo: Delphine používá chrániče kolen Mission

 

DÁMSKÁ CYKLIS ICKÁ OBUV MTB AR BOA CLIP LADY:

Pokud chcete důvěřovat svému vybavení, kamkoli se vydáte, pak vsaďte na univerzální dámskou cyklistickou obuv Boa® Clip. Pohodlný přizpůsobivý navařovaný svršek z TPU a textilu je zajištěn dvojitým zapínáním Boa® IP-1 k dokonalému vyladění. Na dlouhých vyjížďkách pak oceníte podešev kompatibilní se systémem SPD a mezipodešev z pěny EVA. Podrážka z pryže Sticki s velmi dobrou přilnavostí k terénu zajistí neomezené výpravy na kole i mimo něj.

POTKÁME SE NA TRAILU!

selectionscott2018-229888_original_1

Foto: Gaudenz Danuser, Andreas Vigl, Rémi Fabregue